چطور معنا و مفهوم پنهان در طراحی لوگو رو برای کارفرما ارائه بدیم

طراحی لوگو با بهترین شکل ممکن یه چیزه و توضیح دادن و متقاعد ساختن مشتری یه چیز دیگه ست. یکی از بزرگترین مشکلاتی که اغلب طراحان گرافیک باهاش مواجه هستن، عدم توانایی برقراری ارتباط با مشتری و ارائه ی صحیح طرح هست. با ارائه ی نادرست طراحی لوگو، نه تنها نمی تونین مشتری رو راضی کنین، بلکه موجب سردرگمی اون هم میشین و گاهی مجبور به دوباره کاری و طراحی مجدد خواهید شد. در ادامه قصد داریم در مورد نحوه ی ارائه و توضیح مفاهیم پنهان در طراحی لوگو رو توضیح بدیم. پس با ظریف گرافیک همراه باشین.

طراحی لوگو

یکی از مهم ترین جنبه های طراحی لوگو اینه که کارفرما بتونه به طرح شما اعتماد کنه. این یه واقعیته که مشتری یا همون کارفرما دانشی نسبت به طراحی گرافیک نداره و شما باید بتونین طرح رو به بهترین نحو ممکن توضیح و ارائه بدین. شما به عنوان یک طراح گرافیک اطلاع دارین که برای هر نوع کسب و کار و برند چه نوع طراحی لوگو مناسب هست و باید این رو به کارفرما القا کنین.

ویژگی های مهم لوگو را توضیح بدین

زمانیکه بعد از اتمام طراحی لوگو قصد دارین طرح رو به مشتری ارائه بدین، سوال نپرسین که برای مثال، بنظرتون این طرح چه معنایی داره. به جای این نوع سوالات، بهتر اینه ویژگی های برجسته که در طراحی لوگو قرار دادین رو با اعتماد به نفس توضیح بدین. چون مشتری میخواد بدونه این لوگو چه چیز مفیدی برای معرفی برند داره.

طراحی گرافیک

اهدافتون از طراحی لوگو رو بیان کنین

برای اینکه به مشتری نشون بدین که این طراحی لوگو مطابق با اهداف درست و اصولی بوده، بهتره ازش بپرسین: موافقین در مورد اهداف طراحی لوگو برای برندتون صحبت کنیم و با طرح مطابقت بدیم؟ این کار باعث میشه شما خیلی راحت اهداف رو توی ذهنتون مجسم کنین و بر این اساس معنا و مفهوم بخش های مختلف لوگو را توضیح بدین و نشون بدین این طرح همون چیزیه که میتونه شما رو به اهدافتون برسونه.

خلاصه و چکیده ی دقیقی از طراحی لوگو مورد نظر تهیه کنین

قبل از شروع به طراحی سعی کنید در جلساتی که با مشتری دارین، خلاصه ای از چیزی که مد نظر مشتری هست و اهدافتون از طراحی لوگو رو با جزئیات دقیق آماده کنین. اغلب مشتریان این خلاصه و جزئیات رو نیاز ندارن و خیلی واسشون مهم نیس، اما برای شما به عنوان یک طراح گرافیک میتونه خیلی لازم باشه. با این جزئیات میتونین با اطمینان بیشتر به طراحی لوگو ادامه بدین و در زمان تحویل کار هم ازش استفاده کنین. این برگه ی جزئیات طراحی لوگو یه نوع سند و مدرکه که چه چیزهایی مدنظر بوده و به کدوما دست پیدا کردین.

طراحی

برای نشون دادن نمونه ی پایانی طراحی لوگو از محیط واقعی استفاده کنین

اغلب مشتریان تردید دارن که آیا این لوگو برای کسب و کارشون میتونه خوب باشه یا خیر. در این شرایط بهتر اینه برای مثال لوگو رو روی سایت، کارت ویزیت و سایر محصولات اون برند نشون بدین تا نمونه ی واقعی کار رو ببینه. اینطوری بهتر میتونه طرح لوگو رو بپذیره.

موکاپ مناسب برای ارائه ی لوگو انتخاب کنین

سعی کنین موکاپی رو برای نشون دادن طرح لوگو انتخاب کنین که به طرح زیبایی بده نه اینکه از زیبایی اون کم کنه. همیشه این نکته رو بخاطر داشته باشین که نحوه ی نمایش و ارائه ی یک کار یا طرح، به اندازه ی طراحی و گاهی هم بیشتر اهمیت داره.

لوگو

برای ارائه ی طراحی لوگو از اسلاید استفاده کنین

سعی کنید جلسه ی ارائه ی طراحی لوگو کمی رسمی تر باشه و خودتون رو یه انسان کاملا حرفه ای نشون بدین. برای مثال اسلایدهای زیبایی برای ارائه ی طرح نهایی تهیه کنین و با اعتماد به نفس طرح رو ارائه بدین. شک نکنین که مشتری از این اخلاق حرفه ای شما حس خوبی پیدا میکنه و با دید مثبت به طرح لوگو نگاه میکنه.

در ارائه ی طراحی لوگو صبور باشین

برخی از مشتریان ممکنه سوالات زیادی ازتون بپرسن و کاملا گیج و خسته تون کنن. در این شرایط فقط صبور باشین و بازخورد بدی نشون ندین. به تک تک حرفهای مشتریان گوش بدین و به سوالاتشون جواب بدین.

گرافیک

در بین انواع طراحی گرافیک، طراحی لوگو از سطح بالاتری برخورداره و کار سختیه. اما این سختی مسلما با کسب تجربه بدست میاد و این تجربه با جلب مشتریان بیشتر بدست میاد. پس از همون ابتدای شروع به کار، به نحوه ی ارائه ی کار دقت کنین و با مشتری رفتار خوبی داشته باشین. اینطوری نه تنها مشتری از طراحی لوگو یا طراحی بسته بندی و یا هر نوع طراحی دیگه راضی میشه، بلکه تبدیل به یه مشتری همیشگی خواهد شد. ما در ظریف گرافیک تونستیم به این سطح از رضایت مشتریان دست پیدا کنیم و مشتریانمون همیشگی شدن. نمونه کارها و لیست مشتریان ما رو می تونین در سایت مشاهده کنین.

1002 بازدید | نوشته شده در 20 اسفند 96
توسط تیم ظریف گرافیک |

تگ ها : طراحی طراحی لوگو طراحی بسته بندی طراحی گرافیک لوگو برندینگ ظریف گرافیک
ثبت نظر
CAPTCHA