طراحی حرفه ای بسته بندی و لیبل و نقش آن در تبلیغات یک محصول در ظریف گرافیک

همانند سایر طراحی های تبلیغاتی طراحی بسته بندی نیز از جمله مهم ترین بخش تبلیغات یک محصول بحساب می آید که می توان آن را از جنبه های مفهومی ، ظاهری ، حفاظتی ، تبلیغاتی و غیره مورد بررسی قرار داد. برای داشتن بهترین تبلیغات در ارائه محصول برای جلب نظر مشتریان باید بسته بندی همه فن حریف برای محصولات تان فراهم آورید با ظریف گرافیک همراه باشید.

طراحی بسته بندی ظریف گرافیک

در زمینه طراحی بسته بندی و یا لیبل برخلاف نظر بیشتر مشتریان که فکر می کنند بسته بندی بیشتر جنبه تبلیغات و جلب توجه دارد، وظایف مهم تر و متفاوتی را نیز بر عهده دارد . همانطور که می دانید بعضی از محصولات برای ارائه باید در بسته بندی قرار  گیرند تا از زمان بسته بندی کالا ، برای نگهداری ، حمل و نقل محافظت در مقابل جابجایی یا در زمان تحویل کالا ، آنرا تحت پوشش همه جانبه قرار دهد. این مسئولیت خطیر بر عهده طراحان حرفه ای  و متخصص می باشد که نیازمند خلاقیت ، دانش و هنر است که در همه زمینه های تجاری به بازار عرضه می نمایند . طراحی بسته بندی با توجه به نوع کالا می تواند کاربردهای متفاوتی از جمله محافظت از محصول در مقابل شکستگی، فاسد شدن و یا مفقود شدن وسایل جانبی یک محصول را داشته باشد. در دنیای امروز که دنیای رقابت ثانیه ایست، یک طراح حرفه ای گرافیک با روح و روان مردم جامعه سر و کار دارد، باید با کارشناسی و تشخیص رنگ بسته بندی و شکل، طراحی بسته بندی را انجام دهد. همانند تمام عناصر تبلیغاتی از قبیل طراحی کاتالوگ ، طراحی پوستر و طراحی ست های اداری، طراحی بسته بندی نیز یکی از روش های موثر تبلیغات به حساب می آید تا انگیزه خرید را در مشتریان ایجاد نماید

طراحی بسته بندی

خلاقیت؛ جنبه ای مهم در طراحی بسته بندی

طراحی خلاقانه باعث ایجاد تمایز یک محصول از محصولات دیگر خواهد شد. هر چه طراحی بسته بندی ساده تر، خلاقانه تر و کم حجم تر باشد، بیشتر مورد توجه مخاطب قرار خواهد گرفت. امروزه طراحی بسته بندی از جمله مشاغل پر درآمد هستند و این ویژگی خبر از اهمیت این مهم می دهد.

از انواع بسته بندی می توان به سبک اوریگامی اشاره کرد. اوریگامی از جمله طرح های بسیار زیبا و شگفت آور بحساب می آیند. با این روش، طراحی بسته بندی به یک اثر هنری تبدیل می شود. نمونه های آماده این نوع طراحی بسته بندی را در سایت های مختلف می توانید جستجو کنید.

هرچقدر هم که سبک اوریگامی خلاقانه و هنرمندانه باشد اما باز هم نمی شود از سبک ساده و یا لیبل غافل شد. اوریگامی در حالی برای یک محصول با ارزش است که نتیجه خلاقیت و ذوق یک طراح باشد نه کپی برداری از منبع خاصی. همواره در نظر داشته باشید متناسب با محصولی که عرضه می نمایید، بسته بندی را طراحی نمایید، بطوریکه مشتری از دیدن طراحی بسته بندی به کالای داخل آن پی ببرد و ذهن مخاطب را بهم نریزد . شوینده ای با رایحه میوه را نمیتوان به شکل آب میوه طراحی کرد، بعنوان مثال که میخواهیم نشان دهیم با رایحه چه میوه هایی است این مورد می تواند از موارد خطر ناک باشد. زمانیکه یک شوینده با طراحی خوش رنگ و لعاب آب میوه روانه بازار می شود مشکل ساز خواهد بود و باید حتما مشتری از خرید خود مطلع باشد.

بسته بندی خلاقانه

 ویژگی های مهم که در طراحی بسته بندی باید رعایت کرد

همواره در طراحی بسته بندی نیز مانند سایر عناصر تبلیغاتی فونت ها و رنگ ها باید مورد توجه قرار گیرد. از فونت های خوانا و بدون پیچیدگی استفاده کنید. در میان انبوهی از محصولات که در قفسه های یک فروشگاه است، مشتریان کالایی را انتخاب می کنند :

1 . مشخصات، توضیحات و ویژگی های مورد نظرشان خوانا و واضح باشد و با دیدن و خواندن مطلب سریع به آنچه که از فواید و یا مواد تشکیل دهنده یک محصول مطلع شوند. در نتیجه از فونت های فانتزی نباید زیاد استفاده کنید.

2 . رنگ ، نقش و طرح یک بسته بندی نیز می تواند به برجسته سازی کالا و معرفی آن به خریداران نقش موثری داشته باشد .

3. از تصاویر متناسب با طرح و با رزولوشن بالا استفاده کنید.

طراحی بسته بندی

4. مراقب لغاتی که استفاده می کنید باشید . مشتریان اغلب افرادی با سواد هستند کاربرد کلمات و جایگاهشان را بدرستی بشناسید و همچنین مراقب غلط های احتمالی املایی باشید. اگر در طرحی چنین مواردی یافت شود مشخص می شود طراحی مربوط به مرکز ضعیفی تعلق دارد و اینکار باعث می شود اعتماد و اطمینان مشتریان به محصول کم شود و از طرفی به تبلیغات صاحبان مشاغل صدمه وارد می کند .

5. بسته بندی باید دارای حالت امن و مهر و موم شده داشته باشد. زیرا مخاطب به محصولی که باز شده باشد و یا ناخنک خورده باشد هیچگاه اعتماد نمیکند . مراقب امتیازات منفی از جانب مخاطبان باشید. ریز بینانه طراحی کنید . از طرفی بسته بندی باید به راحتی باز شود در هر صورت چه بسته بندی طراحی پیچیده و یا ساده داشته باشد، برای سهولت کار حتما باید طریقه باز کردن در روی آن درج شده باشد .

6. در بعضی موارد می توان طراحی بسته بندی را به گونه ای انجام داد که قسمتی از محصول دیده شود. بجاری اینکه از عکس گوشت و یا پفک استفاده کنیم میتوان قسمتی از بسته بندی را شیشه ای یا پلاستیکی باشد تا محصول مستقیم در دید مشتریان قرار گیرد .

طراحی بسته بندی

طراحی لیبل

تبلیغات دور یک بسته لیبل نام دارد که ساده ترین و ارزان ترین نوع چاپ هستند . لیبل می تواند جذابیت خاصی را به طراحی بسته بندی بدهد. مزیتی که لیبل ها دارند قابل ویرایش بودن و تغییر سایز آن هاست و می توان برای همه نوع محصول استفاده نمود .

باید بدانید طراحی بسته بندی جزئی از دنیای تبلیغات است اما علاوه بر تبلیغات همانطور که در بالا اشاره شد وظایف مهم تری را از تولید تا مصرف به عهده دارد. برای داشتن یک طراحی حرفه ای و لذت بردن از دیدن تبلیغات خود در رده ی برند های مختلف طراحی بسته بندی، می توانید با اعتماد و اطمینان به مجموعه ظریف گرافیک با ما همراه باشید . ما بر آنیم تا همواره بهترین ها را به شما ارائه نماییم. برای اینکه بدانید چرا ظریف گرافیک را برای سفارش طراحی انتخاب کنیم، کافیست به بخش نمونه کارهای ظریف گرافیک مراجعه نمایید.

1020 بازدید | نوشته شده در 16 تیر 97
توسط تیم ظریف گرافیک |

تگ ها : طراحی طراحی بسته بندی طراحی گرافیک تبلیغات طراحی کاتالوگ و بروشور طراحی پوستر خلاقیت ظریف گرافیک
نظرات
هادی اذربا ( شنبه 12 مرداد )
سلام طرح برای طراحی
علی نظری ( جمعه 25 مرداد )
ممنون بابت متن عالیتون
ثبت نظر
CAPTCHA