طراحی بسته بندی حبوبات و استاندارد های مربوط به آن در ظریف گرافیک

بسته بندی محافظی است که سلامت یک محصول را پس از تولید تا زمان استفاده تامین میکند. این پوشش باید طول عمر محصول را افزایش دهد. در این مقاله به طراحی بسته بندی حبوبات می پردازیم. در طراحی بسته بندی حبوبات مانند طراحی بسته بندی سایر خوراکی ها و مواد غذایی باید استانداردها و اصول خاص طراحی در آن رعایت شوند. در واقع جنس بسته بندی، نحوه تبلیغات محصول و نوع بسته برای خریداران بسیار با اهمیت است. با ظریف گرافیک همراه باشید تا با طراحی بسته بندی حبوبات بیشتر آشنا شوید.

طراحی بسته بندی حبوبات ظریف گرافیک

نکات مهم در طراحی بسته بندی حبوبات

در طراحی بسته بندی حبوبات مانند هر نوع طراحی بسته بندی دیگر نکاتی وجود دارد که باید رعایت شوند از جمله جنس بسته بندی، چگونگی طراحی و رنگ بندی، نوع تبلیغات وغیره. در زمینه طراحی بسته بندی حبوبات باید از طراحی هایی استفاده کنید که مقداری از محصول برای مشتریان قابل مشاهده باشد تا با اطمینان خاطر بیشتری انتخاب و خرید داشته باشد. در واقع اگر مشتری از محصول داخل بسته بندی بی خبر بماند و نتواند قبل از خرید کیفیت آن را تضمین شده بداند، شاید از خرید منصرف شود. با دیدن قسمتی از محصول باکیفیت، مسلما محصول با رضایت خاطر انتخاب خواهد شد. شما به عنوان یک طراح گرافیک باید همیشه در طراحی تان جایی برای انتخاب مخاطب خود در نظر بگیرید. این را همواره بدانید هدف ما از طراحی گرافیک جلب رضایت مشتریان است نه صرفا نظر و سلیقه شخصی مان. اگر طراحی کاری سلیقه ای و فردی بود، قطعا رضایت مشتری و مردم پسند بودن در تبلیغات معنایی نمیداشت.

طراحی بسته بندی حبوبات

جنس استفاده شده در طراحی بسته حبوبات

جنس به کار رفته در طراحی بسته بندی حبوبات باید به گونه ای انتخاب شود که مواد تشکیل دهنده آن به مواد غذایی صدمه ای وارد نکند. امروزه در جنس پلاستیک های بسته بندی از انواع مواد شیمیایی استفاده می شود. باید از سلامت مواد مورد استفاده مطمئن شوید. محققان آمریکایی در سال های اخیر موفق به تولید و طراحی بسته بندی شده اند که قابل خوردن است. این نوع بسته بندی از پروتئین شیر تهیه شده است.

طراحی بسته بندی

خلاقیت در طراحی بسته بندی حبوبات

می توان با بکار گیری خلاقیت های متفاوت به جذابیت محصول خود بیافزایید. این نکته ی مهم را همیشه به خاطر داشته باشید که چشم انسان تفاوتها را به خوبی درک میکند و به همین خاطر هست که تا این اندازه در دنیای پر قابت امروز به خلاقیت و متفاوت بودن تاکید میشود. هر اندازه خلاقیت هوشمندانه در طراحی بسته بندی حبوبات به کار برید، به همان اندازه میتوانید انتظار موفقیت در جذب مشتری داشته باشید.

طراحی بسته بندی خلاقانه

تلفیق زیبایی و هزینه ی کم در طراحی بسته بندی حبوبات

در نظر داشته باشید که مخاطب شما هدفش از خرید محصول، بیشتر خرید مواد غذایی است تا بسته بندی. سعی کنید تولید و طراحی بسته بندی مقرون به صرفه باشد و تمام جوانب را در نظر بگیرید. پس بیشتر تمرکز خود را در بهترین طراحی و چشم نوازی آن صرف کنید تا جنس بسته بندی و یا چگونگی ساختگ پیچیده و گران قیمت.

مهم ترین وظایف بسته بندی

همانطور که در مقاله ی نکات مهم درطراحی بسته بندی حرفه ای هم گفته شد، بسته بندی وظیفه حفاظت از کالا و یا مواد غذایی از زمان تولید تا زمانیکه به دست مشتریان برای مصرف می رسد را دارد. از مهم ترین وظایف بسته بندی حفاظت، مقاومت در مقابل ضربه، ارتعاشات، نور خورشید، شکستن، ورود هوا و غیره میتواند باشد. جنس به کار رفته در طراحی بسته بندی حبوبات می تواند از پلاستیک و جعبه های مقوایی باشند ، در این صورت میتوان آن ها را با توجه به نیاز بازار و مشتریان در ابعاد و وزن های مختلف در نظر گرفت.

طراحی بسته بندی حرفه ای

تاثیر طراحی بسته بندی بر فروش محصول در بازارهای رقابتی

در نظر داشته باشید برای فروش دو نوع طراحی بسته بندی داریم. بسته بندی که برای فروش داخلی طراحی می شود و طراحی بسته بندی که صادراتی است و خریداران افرادی غیر از ملیت و فرهنگ شما میباشند، در نتیجه باید با فرهنگ، سلایق و پرفروش ترین های بازار مخاطب آشنایی داشته باشید، در غیر اینصورت باید اطلاعات خود را در این زمینه کامل نمایید تا در طراحی بسته بندی و راه یافتن به بازارهای بین المللی موفق تر ظاهر شوید. هنگامی که طراحی بسته بندی از نوع صادراتی است به دلیل مسافت زیاد، جابجایی های بیشتر و رقابت با بازارهای جهانی بسیار دقیق و حرفه ای تر عمل کنید. فرصتی که در طراحی بسته بندی دارید تا در بازارهای بین المللی کار کنید را به آسانی از دست ندهید. طراحی چشمگیر شما نشانه حرفه ای بودن شماست.

نکات مهم در طراحی بسته بندی حبوبات صادراتی

طراحی بسته بندی حبوبات در حالت کلی نیاز به رعایت برخی از اصول را دارد، اما زمانی که صحبت از طراحی بسته بندی محصولات صادراتی میشود، برخی از فاکتورهای مهم را باید در طراحی در نظر گرفت که عبارتند از:

  • استانداردها، مقررات و قوانین کشور مقصد را در نظر بگیرید.
  • فرهنگ و سلیقه کشورهای دیگر را بشناسید 
  • طراحی بسته بندی را متناسب با بازار و نیازهای مردم انجام دهید
  • توان حمایت از طعم، رنگ، مزه و غیره از محصول را در فاصله های زیاد داشته باشد
  • طراحی بسته بندی باید شأن و شخصیت مصرف کننده را حفظ نماید و به ایشان احترام بدهد
  • از فرهنگی که برای افراد لذت بخش تر است استفاده نماید
  • در بعضی موارد طراحی بسته بندی باید به گونه ای باشد که قابلیت هدیه دادن را داشته باشد
  • براحتی قابل جابجایی باشد
  • طراحی بسته بندی با توجه به تاثیر رنگ در طراحی بسته بندی و میزان فروش انجام شود

طراحی بسته بندی ظریف گرافیک

سخن آخر در طراحی بسته بندی حبوبات

امروزه طراحی بسته بندی ها هرچقدر زیبا، مناسب و در برگیرنده مشخصات و معرف محصول باشند به همان اندازه از فروش و رونق خوبی هم برخوردار خواهند بود. این مهم تا آنجا اهمیت دارد که در بسیاری از مواقع مشتری را به راحتی مجذوب خود میکند، در این صورت خریداران از کالاهایی که طراحی بسته بندی ساده و یا نامناسب دارند میگذرند؛ حتی اگر از نظر سطح کیفیت از اجناس دیگر در رده پایین تری قرار داشته باشد. در یک کلام میتوان گفت هرچقدر طراحی بسته بندی حبوبات و سایر محصولات با اشکال و روش های خاص، جدید و جذاب انجام شوند، ارائه و فروش آن به مشتری آسان تر خواهد بود.

مجموعه حرفه ای ظریف گرافیک افتخار طراحی انواع بسته بندی حبوبات، طراحی بسته بندی زعفران، طراحی بسته بندی ادویه و سایر محصولات غذایی برندهای معتبر را دارد. برای مشاوره و همراهی در این زمینه بصورت آنلاین آماده خدمتگزار هستیم. نمونه کارهای طراحی بسته بندی ظریف گرافیک دلیل محکمی بر تخصص این تیم می باشد

نظرات
َAnna ( پنجشنبه 28 تیر )
ممنون از اطلاعات خوبتون بسیار کاربردی و مفید بودن
احمد روح الهی ( جمعه 03 خرداد )
هر کلمه ای جستجو میکنم سایت شما میاد بالا متنتونم عالی بود، ممنونم
بشیرنورانی ( سه شنبه 08 مرداد )
سلام خیلی مفید بود ممنونم ازشما
ثبت نظر
CAPTCHA