10 نمونه طراحی بسته بندی حرفه ای برای الهام گرفتن

زمانیکه قصد دارید مشتری و مخاطبان اصلی شما برای خرید محصولاتتان مشتاق باشند، علاوه بر بالا بردن کیفیت محصول باید به نوع طراحی بسته بندی مواد غذایی یا هر نوع بسته بندی دیگر توجه ویژه داشته باشید. یکی از بهترین راه ها برای ایجاد خلاقیت و نوآوری در طراحی بسته بندی خلاقانه و حرفه ای، دیدن نمونه کارها و الهام گرفتن از کارهای مشابه می باشد. در ادامه تعدادی از نمونه کارهای طراحی بسته بندی خلاقانه و جذاب را نمایش خواهیم داد. با ظریف گرافیک همراه باشید.

طراحی بسته بندی ظریف گرافیک

استفاده از عکس محصولات در طراحی بسته بندی

گاهی اوقات استفاده از تصاویر جذاب که به خوبی محصول داخل بسته بندی را نمایش دهند می تواند تا حد زیادی در جذابیت بسته بندی اثر گذار باشد. در طراحی بسته بندی زیر می توانید یک نمونه از کاربرد تصاویر و عکس در طراحی بسته بندی مواد غذایی را مشاهده کنید.

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی فانتزی

کارتن و برنامه های جذاب انیمیشن فقط برای کودکان نیست و می توانند به عنوان یک منبع عالی برای الهام گرفتن در طرحی بسته بندی به شمار بیایند. طراحی بسته بندی مواد غذایی که مخاطب اصلی آنها کودکان می باشند، باید کمی جذاب و شادتر و فانتزی تر باشند.

بسته بندی فانتزی

طراحی بسته بندی مینیمالیست

از جذاب ترین و بهترین نمونه کارهای طراحی بسته بندی در تمام دنیا به جرات می توان گفت که طراحی های مینیمال می باشد. طراحی بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی و هر چیزی که به سلامتی ارتباط داشته باشد، طراحی بسته بندی مینیمال کاربرد بسیار زیادی دارد.

طراحی بسته بندی مینیمال

نمایش بخشی از محصول

استفاده از تصاویر و عکسهای جذاب نقش مهمی در شناخت محصولات توسط مخاطب دارد اما اگر به نمونه کارهای زیر دقت کنید، متوجه خواهید شد که تا چه اندازه میتواند علاوه بر جذاب بودن طرح، به کسب اطلاعات در مورد محصولات داخل بسته بندی کمک میکند.

بسته بندی خلاقانه

تلفیق طراحی بسته بندی کلاسیک و مدرن

بسته بندی های کلاسیک با طرح های سنتی به نوعی نشان دهنده ی فرهنگ و آداب یک مرز و بوم هست و یک انتخاب درست برای بسته بندی های سوغات و شیرینی به شمار می آیند. در دنیای امروز که همه چیز دچار تغییر و تحول شده است، تلفیق طرح های مدرن با سنتی می تواند جذابیت خاصی را به بسته بندی ها بدهد و تا حد زیادی در جذب مخاطب بیشتر اثر گذار باشد.

بسته بندی حرفه ای

ایجاد تِم رنگی در بسته بندی

همان طور که قبلا در مطلب نقش رنگ در طراحی بسته بندی اشاره کردیم، استفاده از تِم های رنگی جذاب می تواند تا حد زیادی جذاب بودن طرح کمک کند. در نمونه کار زیر می توانید با ایجاد هارمونی و قالب رنگی برای بسته بندی آشنا شوید

بسته بندی خلاقانه مواد غذایی

از طبیعت الهام بگیرید

همان طور که در مطالب مربوط به اصول طراحی بسته بندی اشاره کردیم، ایجاد خلاقیت از مهم ترین مواردی می باشد که می تواند بسته بندی محصول شما را در قفسه های فروشگاه درخشان کند. در نمونه طراحی بسته بندی زیر مشاهده می کنید که چطور از طبیعت برای ایجاد خلاقیت استفاده شده است.

بسته بندی مواد غذایی

قوانین و یکنواختی ها را بشکنید

همیشه طراحی بسته بندی کفش را جعبه ای ساده دیده ایم که تنها تفاوت در بین این نوع بسته بندی، رنگ آن می باشد. اما در نمونه کار طراحی بسته بندی زیر مشاهده می کنید که چطور طرح خلاقانه ایجاد شده است.

طراحی بسته بندی

استفاده از مواد طبیعی در بسته بندی

دنیای امروز خواسته های افراد در حا تغییر می باشد و اکثر افراد به دنبال استفاده از محصولات طبیعی هستند. در نمونه طراحی بسته بندی تخم مرغ که در زیر مشاهده می کنید، از مواد کاملا طبیعی استفاده شده است و علاوه بر خلاقیت، به حفظ محیط زیست نیز کمک شایانی کرده است.

طراحی بسته بندی مواد غذایی خلاقانه

طراحی بسته بندی کاربردی

بسته بندی هایی که بعد از اتمام محصول داخل بسته قابلیت استفاده ی مجدد را دارند و می توانند به وسایل بازی و سرگرمی تبدیل شوند، در سالهای اخیر رو به رشد هستند. در نمونه کار طراحی بسته بندی زیر می توانید یکی از بسته بندی های کاربردی و مفید را مشاهده نمایید.

بسته بندی

طراحی بسته بندی ظریف گرافیک

تیم طراحی بسته بندی ظریف گرافیک کارهای متنوعی را در حوزه ی طراحی بسته بندی مواد غذایی و سایر محصولات ارائه نموده است که برخی از آنها را می توانید در منوی نمونه کارها مشاهده نمایید.

نظرات
ایرج نیازی ( یکشنبه 29 مهر )
مطلب بسیار جدید و کاربردی ای بود ممنونم ازتون
بهمن مسعودی ( چهارشنبه 29 خرداد )
سلام من نیاز به طراحی زیبا و جذاب برای بسته بندی حبوبات روس سلفون دارم آیا میتونید کمکم کنید
علی بهمنی ( پنجشنبه 23 آبان )
مطلب بسیار مفید و خوبی بود ظریف گرافیکو تو بسته بندی قبول دارم حقیقت چون تو تمام مقالات بسته بندی قوی کار کرده دمتون گرم
ثبت نظر
CAPTCHA