طراحی تخصصی لوگو در اهواز

طراحی لوگو دارای قدمت چندین ساله می باشد که بیشتر افراد معتقدند اولین لوگو متعلق به یونان باستان است و بعد از آن در قرن سیزدهم میلادی برای علائم تجاری، بازرگانی، صنعتی و بازرگانی طراحی شده است. به عنوان مثال اولین لوگوها را دامدارن به صورت تمبرهای آهنی داشتند که داغ می کردند و بر روی حیوانات خود می زدند. امروزه طراحی لوگو یکی از عناصر اصلی در معرفی یک برند می باشد. در این مطلب سعی کرده ایم به نکات مهم که تیم ظریف گرافیک در  طراحی تخصصی لوگو در اهواز به صورت حرفه ای به آن ها توجه می کند اشاره کنیم، با ما همراه باشید تا با این نکات بیشتر آشنا شوید.

نکات مهمی که در طراحی حرفه ای لوگو باید بدانید

برای اینکه بتوان کاری را حرفه ای  انجام داد باید به اصول و قواعدی که در آن حوزه می باشد دقت کرد. بعد از دانش و تخصص، مهارت های تجربی، اهمیت ویژه ای دارد که کمک خواهند کرد تا بهترین نمونه کارها ارائه شود. طراحی تخصصی لوگو مانند هر حرفه دیگری قواعد خاص خود را دارد، می خواهیم در این قسمت با ظریف گرافیک همراه باشید تا با نکات مهم در زمینه طراحی تخصصی لوگو بیشتر آشنا شوید:

طراحی لوگو ساده

شاید دقت کرده اید که بیشتر برندهای معروف دارای یک لوگو بسیار ساده و شیک هستند و دلیل آن است که مخاطب در یک نگاه به راحتی بتواند کلیّت لوگو را درک کند. همچنین به راحتی در ذهنش بماند و حک شود. یک لوگو پیچیده معمولا علاوه بر اینکه طراحی دشوار و زمان نیاز دارد، نمی تواند در در مدت زمان کوتاه به سرعت در ذهن مخاطبین بماند که برای ماندگاری آن باید هزینه های زیادی صرف تبلیغات کنید تا بتوانید لوگو پیچیده که طراحی شده را در ذهن ها ماندگار کنید.

طراحی لوگو مشاغل مختلف در ظریف گرافیک

بسیاری از طراحان خبره معتقد هستند که طراحی یک لوگو ساده به مراتب بسیار سخت تر از لوگو پیچیده می باشد زیرا شما در لوگوهای پیچیده می توانید از عناصر بسیاری استفاده کنید اما در لوگو ساده شما باید در کوتاه ترین عبارات و اشکال مفهوم را به مخاطب برسانید . یک طراح حرفه ای لوگو می تواند تمامی ویژگی و یا امکاناتی را که برند مورد نظر دارد در یک لوگو ساده بگنجاند.

اندازه لوگو

یکی از اصول و قوانین مهم در طراحی لوگو، سایز لوگو است. شما به عنوان یک طراح باید بدانید که لوگویی که طراحی کرده اید باید در ابعاد مختلف قابل طراحی و اجرا باشد. مثلا لوگو باید در سربرگ، آگهی های تبلیغاتی، وب سایت، بیلبورد و مواردی دیگر از این قبیل قابل اجرا باشد. اگر طرحی که برای لوگو انتخاب شده است پیچیده باشد بهتر است بدانید این لوگو ها در سایزهای کوچک نامفهوم خواهند شد و کوچک شدن سایز کیفیت خوانایی آن را کاهش می دهد. یک طراح خبره در زمان تحویل برند سعی می کند لوگو را در سایزهای مختلف در اختیار مشتری قرار دهد تا برای موارد  مختلف به راحتی در دسترس و قابل استفاده باشد.

تعادل در ابعاد مختلف لوگو

زمانی که یک طراح، می خواهد لوگویی را طراحی کند باید بداند که یک اصل در طراحی ان است که نسبت طول و عرض در لوگو به خوبی رعایت شده باشد. به عنوان مثال اگر یک لوگو بسیار باریک و بلند باشد یا برعکس پهن و کشیده باشد از دیدگاه بصری کمی گیج کننده و نازیبا است. منظور از تعادل طول و عرض، این نیست که در طراحی تمامی لوگو ها از قانون قرینه سازی یا ابعاد برابر استفاده شود، زیرا در این صورت تمامی لوگوها شبیه یکدیگر می شوند. منظور دقیق این است که یک تعادل نسبی در کل طرح ایجاد شود که در نهایت یک لوگو زیبا و خوش فرم را ارائه دهد. بیشتر طراحان حرفه ای سعی می کنند که از اشکال هندسی به ویژه مربع و دایره شرع کنند تا بتوانند قانون تعادل طول و عرض را به خوبی د ر طراحی لوگو رعایت کنند.

جزئیات لوگو

گاهی مشتری از شما می خواهد که از متن در کنار اشکال گرافیکی برای طراحی لوگو استفاده شود وظیفه شما به عنوان یک فرد که می خواهد لوگوی تخصصی طراحی کنید این است که یک تعادل مناسب بین اشکال گرافیکی و متن ایجاد کنید. اگر در ابتدای طراحی لوگو هستید بهتر است به صورت جداگانه بر روی متن و اشکال گرافیکی کار کنید، با این روش می توانید یک متن و شکل گرافیکی حرفه ای خلق کنید و بعد از آن دو را تلفیق کنید.

طراحی لوگو خلاقانه در تهران اهواز مشهد

شناخت مخاطب

از جمله اصولی که طراحی در زمان طراحی لوگو باید به ان دقت داشته باشد، شناخت کافی از از مخاطب است. گاهی مشتری درخواست طراحی مجدد لوگو دارد، در حالیکه لوگوی شخصی خود دارد اما احساس می کند که لوگو مانند گذشته تاثیری بر روی مخاطب نمی گذارد. در این زمینه یک طراح باید عواملی که باعث تغییر روحیات و نظر مخاطبین شده است را شناسایی کند و در طراحی مجدد لوگو آن ها را در نظر بگیرد. یک طراح لوگو همیشه سعی می کند لوگویی طراحی کنند که فروش محصول بیشتر شود، باید بدانید برای رسیدن به این هدف می توان از راه شناخت مخاطب مسیر را طی کرد و نتیجه بهتری دریافت نمود.

ماهیت و هدف کمپانی سفارش دهنده

یکی از اصول بنیادی در طراحی لوگو شناخت تاریخچه کمپانی است که طراح باید مطابق ماهیت اصلی و تاریخچه کمپانی طراحی را شروع کند. یک طرح قدرتمند زمانی می تواند اصالت کمپانی را نشان دهد که طراح بداند کمپانی برای موفقیت چه راه هایی را طی کرده است. به عنوان مثال اگر می خواهید طراحی لوگو برای موسسه آموزشی داشته باشید، می توانید از اشکال هندسی استفاده کنید اما برای طراحی لوگو بستنی فروشی بهتر است از طرح هایی متناسب با موضوع بستنی، شیرینی و غیره کمک بگیرید.

تاثیر لحظه ای بر مخاطب

از جمله قواعد طراحی لوگو تخصصی که طراح باید در نظر بگیرد طرحی الگویی است که تاثیر آنی و لحظه ای بر مخاطب بگذارد. گاهی بعضی از طرح ها به قدری ساده و روان هستند که در کمتر از چند ثانیه می تواند در ذهن مخاطب حک شود.

توضیحی برای تشریح لوگو ندهید

یک طراح حرفه ای می داند که در قوانین طراحی لوگو نباید در زیر لوگو توضیح داده شود، زیرا یک لوگو ساده باید به تنهایی بتواند هدف را به دیگران منتقل کند در غیر اینصورت طراحی لوگو، حرفه ای نخواهد بود. در نظر بگیرید که می خواهید لوگو را در سایز کوچک یا در سایز بزرگ استفاده کنید حال متن در سایز کوچک خوانایی ندارد و در سایز بزرگ زیبایی طرح را می گیرد. تنها جایی که مجاز به توضیح لوگو هستید در توضیحات توجیهی مشتری و ارائه پروپوزال است.

اولویت آخر رنگ

دقت به رنگ انتخابی در لوگو بسیار اهمیت دارد اما نه به اندازه ای که شما را به یک طرح خاص محدود کند زیرا در بعضی از مواقع بیشتر لوگوها به صورت سیاه و سفید چاپ می شود به همین دلیل یک طراح حرفه ای ابتدا سعی می کند یک طرح زیبا خلق کند و بعد رنگ مورد نظر را برای آن انتخاب کند.

تاثیر رنگ ها

در گذشته های نه چندان دور بیشتر کمپانی ها سعی می کردند یک رنگ را برای هویت صنفی خود انتخاب نمایند و بعد از آن طراحان لوگو راهی آسان برای انتخاب رنگ لوگو داشتند. اما در حال حاضر بیشتر کمپانی ها رنگ خاصی مد نظر ندارند و سعی می کنند که انتخاب رنگ را به عهده طراحان لوگو بسپارند. طراحان حرفه ای ابتدا طرح مورد نظر را پیاده سازی می کنند، سپس در رنگ های متنوع که مرتبط با کمپانی یا سلایق مشتری است به ایشان ارائه می دهند و نظر نهایی را به عهده وی می گذارند.  نباید از رنگ های زننده و متضاد در طراحی لوگو استفاده شود .

رنگ های چاپی

یک طراح حرفه ای لوگو باید این قانون را بداند که رنگی که انتخاب می کند در چاپ نهایی چه کیفیتی دارد و زمان انتخاب رنگ، رنگی را انتخاب کنید که در زمان چاپ به هدف نزدیکتر باشد .

طراحی لوگو مواد غذ ایی در مشهد

سبک بودن ایده

یکی از اصولی که در طراحی لوگو باید به آن دقت کنید این است که نیازی نیست که شما در یک لوگو ساده چند هدف را پیاده کنید زیرا برای این کار طراحی برای شما و درک مخاطب سخت تر می شود. گاهی ممکن است طراح با پافشاری مشتری روبرو شود که لوگو باید پیچیده باشد این وظیفه طراح است که مشتری را مجاب کند که طرح ساده تاثیر بهتری بر روی مخاطب دارد. برای اینکه بتوانید مشتری خود را برای پذیرش یک طرح ساده مجاب کنید می توانید نمونه ای از برندهای معروف که لوگو های بسیار ساده دارند را مثال بزنید مانند برندهای معروف نایک، ورساچ، گوچی، ال جی و مواردی دیگر.

تبلیغات

تبلیغات یکی از اصول مهم در طراحی لوگو می باشد زیرا اگر تبلیغات به صورت گسترده باشد و مدت زیادی در مکان های مختلف در دید مخاطب باشد می تواند بهتر در ذهن حک شود. به عنوان مثال یک کمپانی معروف مانند نایک با یک لوگوی ساده توانسته است خود را در جهان به همگان معرفی کند و تنها دلیل موفقیت آن تبلیغات گسترده ای که از قبل انجام داده است.

طراحی لوگو اختصاصی در ظریف گرافیک

ظریف گرافیک در این مقاله با موضوع طراحی تخصصی لوگو در اهواز قصد داشت تا بهترین روش برای طراحی حرفه ای یک لوگو قدرتمند را ارائه نماید. برای این کار تمامی قوانین و اصولی که باید در طراحی لوگو رعایت شود را بکار گرفت . گروه طراحی لوگو ظریف گرافیک در این زمینه به صورت تخصصی چند سال است که فعالیت دارد و در این زمینه همواره تخصصی ترین نمونه ها را به مشتریان خود ارائه نموده است. طراحی لوگو در اهواز اغلب با تولیدات و محصولات صادراتی، از قبیل، خرما، ادویه، کلوچه و  غیره روبرو است که در هر زمینه با شناخت بازار هدف در سطح جهانی اقدام  به طراحی لوگو می نماییم. بازاری که امروز در پیش رو است پا را فراتر از بازار های محلی و کشور ی نهاده و رقبا، تولید کنندگان آنسوی مرز ها را به رقابت می طلبد. از  این رو طراحی لوگو محصولات اهواز باید به گونه ای صورت گیرد که در نگاه بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد و هویتی اثربخش برای سازمان محسوب شود.

ثبت نظر
CAPTCHA