طراحی بسته بندی حبوبات سالوک

در طراحی لوگو حبوبات سالوک به دنبال ایده ای بودیم که هویت این محصول تولیدی را بصورت یک برند نمایش دهد، چیزی که سال ها در ذهن بماند و به مرور زمان عملکرد خود را از دست ندهد، یعنی نه قدیمی شود و نه کم و کاستی هایی برای معرفی شرکت سالوک به جا بگذارد.

المان های کاربردی در طراحی لوگوتایپ سالوک

بر همین اساس پروژه طراحی سالوک استارت زده شد، تحقیق زیادی کردیم و لوگوهای مواد غذایی معروف را مورد بررسی قرار دادیم تا در نهایت روش لوگو تایپ را برای أثر گذاری بیشتر نشان تجاری سالوک انتخاب کردیم.

در طراحی لوگو سالوک از طرح دانه حبوبات بیضی شکلی مثل لوبیا استفاده کردیم سپس نام فارسی سالوک را با فونت اختصاصی بگونه ای برجسته طراحی کردیم که با اولین نگاه چشم گیر باشد، همچنین از خطوط منحنی برای انسجام بیشتر لوگوتایپ سالوک با انحناهای دانه حبوبات به بهترین شکل استفاده کردیم و نام تجاری سالوک را در دل دانه حبوبات قرار دادیم.

برای معرفی لوگو تجاری سالوک به عرصه های بین الملی نام سالوک را به زبان انگلیسی و با فونتی جذاب بگونه ای طراحی کردیم که ساقه جوانه حبوبات از حرف تداعی می شود، سپس طرح نهایی لوگوتایپ انگلیسی سالوک را در  سایز کوچک و در زاویه داخلی حرف " ک" در نام سالوک قرار دادیم

رنگ آمیزی مؤثر در طراحی لوگو سالوک

در طراحی لوگو مواد غذایی باید نشانی از اعتماد، بهداشت و سلامت غذایی شرکت های تولید کننده وجود داشته باشد تا مخاطب با اطمینان خاطر این محصول را خریداری کند. در هر جای دنیا سیب نماد سلامت است، بگونه ای از طرح سیب در طراحی لوگو بسیاری از مراکز درمانی و داروسازی استفاده می شود اما آنچه مد نظر ما بود نشان دادن این هویت بصورت زیرکانه بود بگونه ای که برای محصولات حبوبات مناسب باشد. به همین دلیل از رنگ سیب سبز و سیب سرخ  الهام گرفتیم و در طراحی لوگو حبوبات سالوگ استفاده کردیم تا سلامت محصولات سالوک را نشان دهیم.

طراحی لوگو مواد غذایی سالموک

ثبت نظر
CAPTCHA