چگونه کارت ویزیتی طراحی کنیم که در تبلیغات اثر مثبت داشته باشد؟

کارت ویزیت مانند لوگو یکی از مهم ترین عناصر در تبلیغات تجارت و برندینگ شما می باشد که سهل انگاری و عدم توجه به طرح و رنگبندی و سایر اصول مهم آن می تواند اثر منفی در فروش بگذارد. زمانی که شما کارت ویزیت خود را به کسی می دهید یا روی میز کار خود قرار می دهید مشتری باید جذب آن شود و با دیدن آن اولین نکته ای که به ذهنش خطور می کند حرفه ای بودن شما در تجارت باشد. در این مقاله سعی داریم اصول مهمی که ما در ظریف گرافیک برای طراحی کارت ویزیت مد نظر قرار می دهیم را بیان کنیم.

 

کارت ویزیت

 

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت 

 • اولین نکته ی مهم در طراحی کارت ویزیت و تبلیغات مشاوره با افراد متخصص و افراد حرفه ای در طراحی گرافیک می باشد.
 • یکی از مهم ترین اصول در طراحی کارت ویزیت رنگبندی آن می باشد با مطالعه ی روانشناسی رنگ ها قبل از طراحی می توانید رنگ هایی را انتخاب کنید که تاثیر بهتری روی مشتری خواهد گذاشت. رنگ های به کار رفته در طراحی کارت ویزیت باید بقدری جذاب و گیرا باشد که ناخودآگاه مشتری را به خود جذب کند و حس خوبی را ایجاد کند.
 • علاوه بر رنگبندی طرحی که روی کارت ویزیت چاپ می شود و حتی طرح کلی آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و باید تا حد امکان خلاقانه باشد. سعی کنید از طرح های عام پسند فاصله بگیرید و ایده پردازی را روی طراحی های تبلیغاتی خود دخیل کنید.
 • تصاویری را روی کارت ویزیت استفاده کنید که جذاب باشد و با اصول اخلاقی و حرفه ای تجارت و کسب و کار و همچنین محیط و اجتماعی که در آنجا مشغول کسب و کار هستید تناسب داشته باشد.
 • تجربه نشان داده است که طراحی کارت ویزیت بصورت عمودی تاثیر بهتری در تبلیغات کسب و کار شما دارد.
 • یکی از اصول خیلی مهم در تبلیغات و طراحی کارت ویزیت تنوع در تعداد و نوع کارت ویزیت می باشد. سعی کنید به یک مدل کارت ویزیت در تبلیغاتتان محدود نباشید و کارتهای مختلف با رنگ و طرح های جذاب داشته باشید و در طراحی هایتان به اهمیت رنگ در تبلیغات توجه داشته باشید.
 • تمام راه های ارتباطی و اطلاعات مورد نیاز برای مشتری را روی کارت ویزیت ذکر کنید. اگر شماره تلفن ثابت را روی کارت قرار می دهید حتما کد شهر را نیز ذکر کنید. اگر شماره تلفن همراه خود را ذکر می کنید نام خود را روی کارت ویزیت بنویسید.
 • کارت ویزیت شما باید بتواند بخوبی نوع تجارت و سطح تجارت شما را نشان دهد.
 • متن های طولانی روی کارت ویزیت تاثیر منفی دارند در نتیجه سعی کنید متن های کوتاه و با معنا را روی کارت های خود قرار دهید.
 • سعی کنید کارت ویزیتی انتخاب کنید که در عین زیبایی و کامل بودن سادگی را به همراه داشته باشد.
 • روی کارت ویزیت خود آدرس سایت و پست الکترونیک و راه های ارتباطی بروز را ذکر کنید تا فردی آماتور در تجارت به نظر نرسید. ذکر راه های ارتباطی قدیمی تاثیر خوبی روی دیدگاه مشتری نسبت به شما نمی گذارد.
 • اگر طرح پشت کارت ویزیت خالی می باشد جایی برای یادداشت قرار دهید تا مشتری بتواند از آن استفاده کند.
 • در حین طراحی به کیفیت و رزولوشن دقت کنید. کیفیت 300 dpi و استفاده از رنگ های CMYK کیفیت خوبی را برای کارت ویزیت شما فراهم خواهد کرد.

 

طراحی کارت ویزیت

 

اما سوال اینجاست که از کجا مطمئن شویم که کارت ویزیت ما جذاب است؟  این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید که زمانی دیگران به طراحی یا کارت ویزیت شما جذب می شوند که اول خودتان جذب آن شوید. با خود صادق باشید و تابلویی از کارت ویزیت های مختلف درست کنید و روی دیوار نصب کنید، کارت ویزیت خود را بین آن ها قرار دهید. اگر در نگاه اول جذب کارت ویزیت خود شدید بدانید که کارت به درستی طراحی شده است.

 

کارت ویزیت

 

ما در شرکت تبلیغاتی ظریف گرافیک تمام این نکات را در کنار تجربه ای که در طی سالها طراحی و تبلیغات و همکاری با شرکت های بزرگ تجاری بدست آورده ایم به کار گرفته و کارت ویزیت هایی را برای مشتریان خود طراحی کرده ایم که به مهم ترین چیز یعنی رضایت مشتری دست پیدا کرده ایم که این رمز ماندگاری ما در این عرصه می باشد.

ما در بخش نمونه کارها در سایت ظریف گرافیک چندین نمونه از کارت ویزیت های طراحی شده را قرار داده ایم که با دیدن و مقایسه ی آن ها با نمونه های مشابه در این عرصه پی به تفاوت ما با سایرین می برید. 

1900 بازدید | نوشته شده در 31 تیر 97
توسط تیم ظریف گرافیک |

تگ ها : طراحی طراحی لوگو طراحی بسته بندی طراحی گرافیک تبلیغات برندینگ کارت ویزیت لوگو
ثبت نظر
CAPTCHA